Zöldtrágyaként és takarmányként termesztik ezt a szép pillangós virágú növényt. Gyors növekedése és nagy zöld tömege miatt mostanában egyre kedveltebb a zöldtrágya keverékékben. Dús virágzásával dísznövényként is megállja a helyét. Őshazája a mediterrán vidék. A csillagfürt fajtáknak két típusát ismerjük. A keserű típus magja mérgező alkaloidákat tartalmaz, az íze keserű. Az édes típusból ez az összetevő hiányzik, takarmánynak vagy emberi fogyasztásra is alkalmasak.
Vetése:
Egy nap áztatás után tavasz derekán vesd el. A kelési idő 2 hét. Korán vetve hamar virágot hoz, későn vetve hosszúnappalos növényként inkább a szár fejlesztésére koncentrál.
Alkalmazása:
A csillagfürtöknek számos felhasználása ismert. A keserű típusokat elsősorban zöldtrágyaként termesztik, az édes típusokat állati takarmányként, ritkán emberi fogyasztásra. A keserű típus magja is fogyasztható egy napos áztatás után. 32-40% fehérjét és 8-12 % olajat tartalmaz. A babhoz hasonlóan használható, teljes értékű élelmiszer. Olajából szappant készítenek. Lisztté őrölve kozmetikai arcpakolások alapanyaga. Nyugtatja a fáradt bőrt. Kiskertekben a legnagyobb haszna zöldtrágyaként van. Ilyen célra bármikor vethető, másodvetésként is gyakori. Nitrogénkötő, mélyre hatoló karógyökerével a talaj mélyebb rétegeiből is felhozza a tápanyagokat. Gyorsan fejlődik, nagy zöld tömeget képez. Növénytársításokba is nagyon jól beilleszthető, mély gyökérzetével nem konkurenciája a legtöbb haszonnövénynek. Bokrosodik, de nem terjed, ezért nem borít el más növényeket. Termesztése elsősorban savanyú talajokon ajánlott, de a fehér csillagfürt a leginkább mésztűrő faj. Szereti a nedvességet. A talaj tápanyag-tartalmára nem kényes, akár sovány homokon is megél, bár ilyen szempontból a fehér csillagfürt kényesebb a többi fajnál. Tavasszal vetve dús virágzásával sok beporzó rovart vonz, ez is egy értékes tulajdonsága.